ZZO č. 21 – videozáznam

Plný a nezkrácený autentický videozáznam veřejného zasedání ZZO č. 21 konaného dne 30. května 2017 v zasedací místnosti Obecního úřadu v Kosteleci u Holešova.

Pro přehlednost je záznam rozdělen podle jednacích bodů. Pro lepší orientaci je do každého záznamu vložen TC (time code) reálného času a zároveň TC od začátku projednávání konkrétního bodu.

Bod 1 programu: zahájení, schvalování programu ZZO č. 21 a námitky k zápisu ZZO č. 20. Délka 13:41.

Bod 2 programu: kontrola usnesení ZZO č. 20. Délka 6:29.

Bod 3 programu: informace o činnosti OÚ. Délka 22:53.

Bod 4 programu: schválení vítěze veřejné zakázky projektu „Moje vysněná hřiště“ v Kostelci u Holešova a Karlovicích. Délka 15:30.

Bod 5 programu: výběr dodavatele oprav fasády Domu služeb a ochozu školní jídelny. Délka 36:16.

Bod 6 programu: schválení záměru prodeje obecních pozemků. Délka 13:58.

Bod 7 programu: schválení dotace na podporu Linky bezpečí. Délka 8:04.

Bod 8 programu: schválení zadání projektové dokumentace na revitalizaci rybníka v Karlovicích. Délka 12:01.

Bod 9 programu: diskuze. Délka 1:11:51.

Bod 10 programu: závěr. Délka 0:44.

Zápis ze ZZO č. 21 naleznete zde.

28 komentářů u „ZZO č. 21 – videozáznam“

 1. Dobrý den,
  opět zase pár hodin arogance a zbytečných řečí.
  č.4
  Tak regiozona vyhotoví špatný zápis, ale ostuda je, že starostovi a pár zastupitelům je to úplně jedno a ještě si to odhlasují. To opravdu není možný. Myslím si, že takové firmě by se to vůbec nemělo stát, banality jako jsou třeba neočíslované stránky, nebo titul uvedený jen u někoho, atd. To snad není možný, aby to někdo vědomě odhlasoval, že se to tak nechá. Na tom je aspoň vidět, že hlasují lidé kteří opravdu tomu nerozumí, nebo možná nechtějí rozumět.
  č.7
  Stále má starosta něco proti p. Žůrkovi, ale tak jak je on připravený na zastupitelstvo, tak by měl být připravený starosta, který za to podotýkám dostává pěkný plat. Jak je možný, že starosta už chce dávat na projekt peníze, aniž by zjistil a přednesl zastupitelům informace co to je za projekt. Opět nebýt pana Žůrka, tak obec poslala peníze zbytečně. Starosta jedná s péčí řádného hospodáře, to opravdu sedí.
  č.9
  Tak to mě dostalo úplně, starostovi a vašim zastupitelům nedošlo o čem mluvíte, to je opravdu hrůza, tak obec každým rokem doplácí na nevýhodnou smlouvu na nájem školní jídelny se Scolarestem takovou částkou, a oni se ještě diví, že mluvíte o odvolání starosty. Za loňský rok je to 371.397 Kč. Stačí se chytře kouknout na oficiální web obce. To je trestný čin, to je tak na kriminál. Přeci starosta hospodaří s obecními (veřejnými) penězi a nemůže jen tak rozdávat soukromým podnikatelům. Copak si to nikdo neuvědomuje? A ještě by si měli ostatní uvědomit, že neohlášení trestného činu je sám trestný čin ve formě spolupachatelství. Děláte to dobře, ale zaráží mě jedna věc, kolikrát jste na to upozorňoval, dokonce to mají písemně v zápise a stále se nic neděje.

 2. Přesně tak pane Žůrek, tu se lidi bojí něco říct, tak jsou raději potichu, nebo mají strach před pomstou některých lidí. Teď jste to sám poznal jak Vás udal p. Rušikvas – chytrostí na Vás nemají, tak se mstí jinak. Přeji pevné nervy pracovat pod takovým tlakem a hloupostí. Je škoda, že takových lidí v zastupitelstvu nemáme víc, kteří se nebojí říct pravdu i když půjdou proti starostovi.

 3. Dobrý den,
  dlouho jsem na Vašich stránkách nebyl, ale opět jsem se zase pobavil nad hloupostí některých lidiček. Jsem si myslel, že za takové velké chyby a nedostatky je už váš starosta odvolán, ale asi těm lidem u vás v obci je to všechno lhostejné, starosta umí okecat ve své dobro i negativní hodnocení auditorky. Doufám, že za rok při volbách budou lidi rozumní a zvolí si člověka, který tomu rozumí, snad nemusím psát asi koho. Nějak mi rozum nebere, že starosta chce poslat obecní peníze a nedohledá si žádné informace o projektu, to je něco neomluvitelného! A pak co mě teda dost dostalo, že mluvíte o trestném činu, ale přesně jsem tomu nerozuměl co tím myslíte. A starosta s tím starým pánem vedle něho se tomu smějí. Myslím si, že to teda k smíchu není v žádném případě, připadá mi to jak za totáče, zataháme za nitky a nic se nám nestane. Můžete mi to TO ještě vysvětlit? Děkuji a přeji hodně štěstí. Mirek

  1. Dobrý den Mirku,
   rád Vám důvody ohledně TO (trestní oznámení) objasním. Vše začalo již v roce 2015, kdy zastupitelstvo za podivných okolností schválilo podpis nájemní smlouvy soukromé společnosti Scolarest, aniž by obsah smlouvy kdokoliv viděl. Smlouva je pro obec skutečně nevýhodná – obec platí nájemci veškeré energie, revize a větší opravy. Takové nájemní podmínky obecních prostor žádný jiný soukromý podnikatel v obci nemá. Výsledkem „výhodného“ pronájmu obecního majetku školní jídelny je dokladovaná ztráta 173.913 Kč za 9.-12. měsíc 2015 a ztráta 371.397 Kč za rok 2016. Ostatní soukromí podnikatelé se cítí poškozeni pokřivením trhu. Nevím, jak TO posoudí policie či státní zástupce. Ale i laik musí uznat, že z veřejných obecních peněz nelze jen tak dotovat podnikání jedné konkrétní soukromé společnosti a jiným nedat nic.

 4. Tak teď Peti přemýšlím, která kontrola se nám ohlásí. Pokaždé co něco řekneš na zastupitelstvu, tak se nám ohlásí nějaká kontrola.
  Druhá věc je, že je dost divné, že se nikdo nad tím nezamyslí, že to nemůže, ale hlavně nesmí být, aby obec z veřejných pěněz dotovala soukromé podnikání a ještě takovou částkou ……

 5. Myslím si, že obec nikoho nedotuje, že dotuje pouze děti stravující se ve školní jídelně, na kterých firma Scolarest nevidělává ani korunu. Tyto děti tvoří cca 70% procent celkových strávníků a zbytek tvoří ostatní (důchodci, řidiči atd…) Tudíž si myslím, že těch 70% z celkových nákladů na energie musí obec zaplatit. Nebo se pletu? Scolarest podle mého vydělává pouze na těch ostatních 30% co se tam stravují, či berou obědy. Nikdo přece nebude platit energie za někoho z koho nic nemá. Je to takto i na ostatních školách a vše je v pořádku. Pokud se pletu, tak prosím o vysvětlení.

  1. Dobrý den občan KuH,
   nějak jsem si nevšimnul, že by zastupitelstvo schválilo a poskytovalo dotaci každému jednotlivému dítěti stravujícímu se ve školní jídelně. Ale možná jsem něco přehlédnul a rád se nechám poučit.

   1. Jak to bylo když stravování zajišťovala škola sama? Obec platila veškeré náklady na energie cca 500.000Kč ročně a nyní platí opět cca 500.000Kč za rok, ale za každého externího strávníka obci firma Scolarest vrací určitou sumu a ta dělá pokud se nepletu někde kolem 200.000Kč za rok, tak z toho usuzuji, že obec ušetří 200.000Kč/rok

    1. Před pronájmem jídelny firmě Scolarest provozovala školní jídelnu ZŠ, jež je zřízena obcí. Tedy obecní instituce hospodařící s veřejnými prostředky. Teď jídelnu provozuje soukromý podnikatel. A tady je podstata problému.
     Energie si tenkrát škola platila sama a od obce dostávala dotaci. Teď obec platí energie z veřejných prostředků soukromému podnikateli.
     Doufám, že rozdíl je srozumitelný.

  2. Dobrý den,
   obávám se že se pletete.
   Obec platí energie. . (tečka)
   Bez ohledu na to na co jsou použity.
   V podstatě tak obec platí i energïe které Scholarest použije na uvaření knedlíků které pak dodává do maloobchodní sítě v okolí.
   Proč by jsme měli platit za uvaření něčeho co se prodává třeba ve večerce v Horní Moštěnici?

  3. Tak to teda nevidím, že je vše v pořádku. To chcete říct, že je to normální dotovat někoho tak velkou částkou ?
   Tak proč starosta nedotuje třeba obchod který je v obci otevřený 7 dní v týdnu 12 hodin denně, nebo další podnikatele ?
   A divím se, že i když máte tak perfektní informace, které průměrný občan obce ani neví, tak že Vám to nepřijde špatné a ještě to schvalujete. Asi bráníte svého otce občane KuH.

   1. Dobrý den paní Šárko,
    asi Vás zklamu, ale občan KuH skutečně nejsem. Za své názory se nestydím. Když bych se tu chtěl prezentovat, tak se na rozdíl od kamarádů, anonymů, ŠS… i podepíši. Když si ale jednotlivé příspěvky čtu, tak se skutečně nemám potřebu takové diskuze účastnit.

 6. A ještě jeden dotaz konkrétně na pana Žůrka. Pokud by jste uspěl u voleb máte zájem dělat v obci starostu? Nebo zůstanete pouze v ústraní a budete všem pouze radit jak se co má?

  1. Dobrý den občan KuH,
   to záleží na voličích, koho si zvolí do zastupitelstva. A zase na zastupitelích záleží, koho si zvolí starostou.

     1. Vy odpovídáte jak politik. Ptám se vás ještě jednou, pokud by byla příležitost a měl by jste možnost dělat starostu obce Kostelec u Holešova, šel by jste do toho?

     2. Možná že jste přehlédnul, že jsem zastupitel. Tedy i komunální politik. A jako takový nebudu předjímat vůli voličů, kteří jediní mají právo a moc se svobodně rozhodnout, kdo má v systému zastupitelské demokracie obec vést.

 7. Ahoj Pítr,
  báli jsme se o Tebe, že nám tam zakrníš, ale už Tě poznáváme, ten Tvůj boj za spravedlnost !
  Ale teď vážně, tak to co se u vás děje je jeden velký bordel, tomu vašemu starostovi snad ani nedochází co udělal. Než by si nechal poradit a trochu o tom přemýšlel, tak vyskakuje, řve a bouchá do stolu jak když mu ukradnou hračku. Ten člověk, kdyby měl nějakou hrdost, tak by okamžitě odstoupil sám, nebo taková věc je neomluvitelná. Nejhorší je, že už několikrát jsi do toho rýpal a on stále nic.
  U vás v obci se teda mají podnikatelé dobře, když jsou tak velkoryse dotováni obcí 🙂
  Druhá věc je, Petře kup si na barák kameru. Jak to čteme, tak u vás je nejlepší obrana útok. Tak se brání jenom chudáci. Víš zatím je to jen u kontrol, ale nikdy nevíš co ty chudáčky může napadnout.
  Dávej na sebe pozor a pozdravuj doma.

 8. Dobrý den,
  pane Žůrku smekám před vámi klobouk a zároveň se Vám musím omluvit. Byl jsem na Hlobilové straně – Hlobil byl někdo člověk a tomu se nevyplácí být proti němu. Vás jsem měl za rebela, buřiče, který do všeho rýpe a vychytralého pražáka. Nikdy jsem si nic nepřečetl na Vašich stránkách a jenom jsem žil z toho co od lidí pochytím. Ale teď se vám musím omluvit, mladí mi pustili pár videozáznamů ze zastupitelstva a já jen hledím s otevřenou pusou. Tak tu se nic pořádného v obci neudělalo, spoustu věcí je potřeba opravit, ale tolika peněz se sype tam na jídelnu. Jó a že do dnešního dne nesvítí Plachetky, to mu není hamba? Přeji vám ať to dotáhnete do dobrého konce a takového člověka bysme si měli vážit, který ví o čem mluví. Omlouvám se, že se nepodepíšu. Určitě rozumíte proč. Až vás potkám, řeknu vám to osobně.

 9. Dobrý den,
  Vaše příprava na jednání zastupitelstva obce je vždy příkladná, kdyby se tak připracoval i starosta obce, asi by to v obci vypadalo jinak. Je vidět, že máte obrovský přehled co se týká zadávání veřejných zakázek. Alespoň jeden zastupitel má snahu, aby to fungovalo tak jak má. Sleduji Vaše stánky celkem pravidelně a tak se chci zeptat jak to vypadá s tím vaším slavným veřejným osvětlením. Jeví se to tak, že je klid po pěšině a nikdo se o to nezajímá. To bude do doby než se v obci něco stane, že je špatně osvětlená. To mě zajímá co s tím pak bude pan starosta dělat. L.

 10. Dobrý večer,
  Váš návrh na odvolání pana starosty připadá naprosto absurdní. Zajímalo by mě, kdo by podle Vás byl vhodným starostou??

  1. Doufám že se shodneme, že každý (tedy vy i já) máme právo na svůj vlastní názor. Kdo by byl vhodným starostou je plně a pouze v pravomoci zastupitelstva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *